sİZLERLE YOLCULUĞUMUZ

   Kendi hikayemde bahsetmiş olduğum gibi, bütünsel beslenme ve sağlık koçu olarak asıl hedefim, birlikte yolculuk yaptığımız bu muhteşem ve eğlenceli süreçte, sizi amacınıza ulaştırmak doğrultusunda mucizeler yaratmanıza yardımcı olmak, bambaşka bir pencereden hayata bakmanızı sağlamak, yiyecek ve içecek seçimlerinizi lezzetten ödün vermeden en sağlıklı haline getirerek çeşitlendirmek, beslenme programınızı bir zevke ve sağlığa dönüştürmek, ruhunuzu besleyen birincil yiyeceklerinizi mümkün olan en iyi haline taşımak konusunda size destek ve yardımcı olmak, farkındalığınızı arttırmak, fiziksel anlamda kendinizi en sağlıklı ve formda hissettiğiniz halinize ulaştırmak ve zihinsel olarak her zaman zinde olmanıza yardımcı olmak.  Benden “kibrit kutusu peynir” ya da “1 çay kaşığı yağ eklenmiş salata” gibi tabirleri kesinlikle duyamazsınız, buna emin olabilirsiniz. Bizzat sağlık koçu olarak, teorilere karşı olan biriyim. Her insanın parmak izi birbirinden nasıl farklıysa, herkesin de metabolizması, yiyeceklere ve içeceklere vereceği tepkiler, ne kadar, ne zaman, ne sıklıkla ve neler yemesi gerektiği farklı olmaktadır.

  Klasik protein diyeti, sebze diyeti, gibi günümüzde artık her bir yiyecek ve içecek isminin diyeti var. Artık her şey teori başlığının altına girdi. Lütfen bu teorilere hiç aldırmayın bile. Unutmayalım ki herkes birbirinden farklıdır. Yedikleriniz ve içtiklerinizin size hem ruhsal, hem fiziksel hem de zihinsel anlamda iyi gelmesi gerekiyor. Aksi takdirde ortada büyük bir problem var demektir. Bütünsel olarak bunu düşündüğümüzde bu da kişiden kişiye değişiyor. İş hayatı, ilişkiler, aile yaşamı, çocuklar, sosyal hayat, fiziksel aktivite, çalışma saatleri, okul saatleri gibi bir çok faktör bunda etkili oluyor.

  Bu son derece normal bir durum, çünkü herkes farklıdır, herkesin hayatı farklıdır. Dolayısıyla başkalarının ne yaptığına odaklanmak yerine, kendinize en iyi gelen yolu belirlemeniz birinci önceliktir.

  Birlikte yapacağımız bu güzel ve eğlenceli yolculukta, sizleri bütünsel olarak en iyi hissettiğiniz halinize getiriyor olacağım. Yedikleriniz ve içtiklerinizle ilgili çok leziz, sağlıklı önerilerim, çok güzel tavsiyelerim olmakla birlikte, ruhsal ve zihinsel olarak da harika hissetmeniz ve en iyi halinize ulaşmanız konusunda hep yanınızda olacağım. Birlikte yepyeni aydınlık kapılar açacağız.